BÄGARE, silver, 2 st, bl.a Simon Rosenau, Bad Kissingen, Tyskland (verksam 1862-ca 1932). Total vikt ca 596 gram.

Bägare med lock, rik relief dekor av bibliska scener, tre kul fötter. Höjd ca 20 cm. Bägare med hänkel, troligen orientalisk, rik relief dekor av olika växtslingor. Höjd ca 11,5 cm.

Bucklor. Slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK