TAKPLAFOND, sannolikt Sverige 1920-tal.

Polykromt glas med målad dekor av zodiaken. Diameter 65, total höjd 16 cm (plafondens 5).

Ej funktionstestad, bruksslitage.

Lähtöhinta
10 000 SEK