BESTICKSERVISDELAR, 69 stycken, silver, "Disa", Linus Holst, MGAB Uppsala, främst 1950/60-tal. Totalvikt ca 1900 gram .

12 bordsgafflar längd 17,8 cm, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 18 kaffeskedar, 12 moccaskedar, 2 smörknivar, barnsked. Totalvikt inklusive knivblad.

Smärre slitage och repor.

Lähtöhinta
9 000 SEK