SKÅP, troligen Axel Larsson, Bodafors, 1900-talets andra kvartal.

Mörkbetsat lövträ. Rak form. Upptill nedfällbar skrivklaff och fyra lådor. Nedtill skåp med bakomliggande inredning. Etikettmärkt "Bodafors". Längd 141, bredd 42, höjd 125 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Repor. Fanerskador, stötmärken och fläckar. Avainet sisältyvät.

Muut tiedot

Pga låskonstruktionen måste den övre lådan dras ut en bit för att frigöra öppningen på de övriga tre.

Lähtöhinta
4 000 SEK