OSTINDISKA FÖREMÅL, 3 delar, porslin, sannolikt 1900-tal.

Vas, celadonglasyr, höjd 16 cm. Lockdosa, rund med genombrutet lock av nysilver, diameter 8 cm. Lockdosa, celadonglasyr med dekor av bladverk, genombrutet lock av nysilver, längd 12 cm.

Krackelyr. Bruksslitage. Repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK