SÄNGBORD, ett par, 1940/50-tal.

Klädda i konstskinn med dekorspik. Mahognyfaner. Runda skivor med mässingskant baktill, lådor samt runda avsmalnande ben med mässingshylsor. Diameter 37, höjd 56 cm.

Slitage, repor, märken. Små fanerskador.

Lähtöhinta
4 000 SEK