SPEGELBYRÅ, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.

Fanérad i valnöt. Fyra lådor. Uppsats med två lådor samt vippbar spegel. Beslag i gulmetall. Bredd 111, djup 53, höjd ca 215 cm.

Bruksslitage, fanérskador, sprickor, lagningar. Ställvis blekt. Anlupet spegelglas. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK