BALJFÅTÖLJER, 3 st, sengustaviansk stil, sent 1800-tal.

Svängd stoppad rygg. Dekor av lagerstav och egyptiserande kvinnofigurer. Vitmålade med bronserade detaljer.

Bruksslitage. Mindre lagningar, skador och dekorbortfall. En stol med fläckar och löst sittande tyg, samt kompletterade bakben.

Lähtöhinta
15 000 SEK