Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

PARTI STRINGHYLLOR/GAVLAR SAMT BARSKÅP, 23 delar, Nisse Strinning för String Design AB.

Ek och bemålad metall. 4 vita golvgavlar höjd 200, djup 29 cm, från tidig nyproduktion. 1 tidskriftshylla bredd 81, djup 30 cm. 13 hyllplan bredd 78, djup 20 cm. 3 hyllplan bredd 78, djup 30 cm. Hylla med två lådor i sargen höjd 9, bredd 78, djup 30 cm. Barskåp med snedställt hyllplan samt skjutdörrar i glas, höjd 42, bredd 78, djup 30 cm. Nyckel till lådor saknas. Ett par hyllplan etikettmärkta.

Ommålade gavlar med färgbortfall, tidig nyproduktion. Bruksslitage, repor och fläckar, några fanérskador. Nyckel saknas. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
6 000 SEK