Art Déco

Art Déco

TAKLAMPA, art déco, 1900-talets första hälft. Höjd ca 50 cm.

Stomme av metall. Rektangulär. Glasplattor med etsad randdekor. 4 ljuspunkter. Längd 62. Bredd 46 cm.

Ej funktionstestad. Bruksslitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK