DRAPERI, allmoge Skåne.Monogramsignerad GND. Omkring 1900.

Geometriskt polykromt mönster. Tillverkad i tre våder. Höjd ca 215. Längd ca 134.

Blåa bårder möjligen senare. Slitage. Hål. Fläckar. Förberedd för upphängning.

Lähtöhinta
2 000 SEK