Royal Copenhagen

(Tanska, 1775-)
Royal Copenhagen
(Tanska, 1775-)

KAFFE-/MOCCASERVIS, porslin, 25 delar, Royal Copenhagen, 1800-talets andra hälft.

Målad floral dekor. 7 kaffekoppar med fat, 9 moccakoppar med fat + 6 fat, kaffekanna med lock höjd 24 cm, mjölkkanna, sockerskål.

Slitage. Nagg. Sprickor.

Lähtöhinta
2 000 SEK