SKÅP, Ulfa-serien, Sten Engdahl och Tage Olofsson, Ulferts, Tibro, 1950/60-tal.

Fanérad i teak. Ett par skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Formgivet av Sten Engdahl och Tage Olofsson för Ulferts, Tibro. Längd 100 cm, bredd 35 cm, höjd 102 cm.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK