BOUILOTTELAMPA, empire, 1800-talets första hälft.

Brännförgylld brons. Rund fotplatta. Skaft av vitmetall. Höj- och sänkbar skärm av svartlackerad plåt med vit insida. För 2 ljus. Höjd 57 cm.

Ljusmanschetter med senare borrhål.

Lähtöhinta
2 500 SEK