Bl a Göteborgs Numismatiska Förening 1973; Skådespelaren Lars Hjortsberg 1843; Författaren Fjodor Dostojevskij. 10 i brons 1 bly samt diverse slitna mynt från Oscar II (1 kr, 50 öre, 25 öre, 10 öre, 102 exemplar, finvikt 202 g silver).
Slitage och repor.
Överdirektör Erik Montells samling