MATBORD, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Jakarandafanerat. Runt på fyrdelad centralfot. Vikbar iläggsskiva à 40 cm under skivan. Diameter 124, höjd 70 cm.

Slitage, stötmärken, fläckar, repor. Blekt. Iläggsskivan avsevärt mörkare.

Lähtöhinta
2 000 SEK