SPEGEL, sengustaviansk, sent 1700-tal

Bronserad samt förgylld. Tudelat glas. Otydlig stämpel a tergo. Höjd: 75 cm, Bredd: 30,5 cm.

Senare bronsering samt förgyllning, anlupet glas.

Lähtöhinta
5 000 SEK