VITRINSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Tvådelat. Underdel med kopplade kannelerade ben. Centralt placerat urna. Överdel med parställda skåpluckor. Sidor i glas. Bakomliggande hyllplan i glas. Längd 68 cm. Djup 34 cm. Höjd 162 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Märken och repor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
3 000 SEK