BORDSLAMPA, modell 1477, Carl Fagerlund, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Klar glasmassa, lätt konisk form. Höjd 30 cm exkl sockel.

Bruksslitage. Senare sockel. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK