PARTI PORSLIN, Qing dynastin - modern tillverkning.

Dekor i underglasyr blått och famille rose. 4 skålar, tallrik, fat, kopp, en medföljande europeisk kopp med fat. Höjd: 5,5- 7 cm.

Slitage, repor, nagg, enstaka sprickor.

Lähtöhinta
1 500 SEK