PARTI PORSLIN, 15 st, porslin, Kina och Japan, 1700/1800-tal.

8 mattallrikar, 2 djupa tallrikar, 1 skålfat samt 4 assietter. Diameter 23 ,5 - 16,5 cm.

Slitage. Sprickor, lagningar och nagg. Krackelyrer. Tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
1 500 SEK