498855

Erik Höglund

(Ruotsi, 1932-1998)
Erik Höglund
(Ruotsi, 1932-1998)

SKULPTUR, glas, "Tjur", Erik Höglund, Strömbergshyttan, signerad och daterad 1991.

Tjurhuvud. Höjd 20,5cm.

Slitage. Stötskada ca 1 cm på baksidans nedre del.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet