STOLAR, ett par, rokoko, provinsarbeten, sent 1700-tal/tidigt 1800-tal.

Bemålat trä. Rygg bricka med balusterform. Svängda framben.

Slitage. Skador, lagningar, kompletteringar, färgbortfall. Trä har ställvis slagit sig. Något olika utseende.

Lähtöhinta
2 500 SEK