BORDSLAMPA, EWA Värnamo, 1900-talets andra hälft.

Cylinderformad fot i mässing med profilerad bas. Höjd 42 cm exlusive lampsockel. Märkt. Originalskärm medföljer.

Bruksslitage, smärre repor och fläckar. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK