Johan Nils Asplind

(Ruotsi, 1756-1820)
Johan Nils Asplind
(Ruotsi, 1756-1820)

FÄLLBORD, Johan Nils Asplinds hans art (verksam i Falun 1783-1820), 1800-talets början.

Målat. Kvadratisk skiva med målat motiv av figurer. Tredelad pelarfot.

Repor och märken. Möjligen senare pelarfot.

Lähtöhinta
10 000 SEK