KANDELABRAR, ett par, försilvrad mässing, Würtembergische Metallwaren Fabrik (WMF), renässansstil, omkring 1900.

Profilerad/balusterformad stomme, tre svängda ljusarmar med blom- och växtdekor. Delvis godronnerade detaljer, bla på fotring och ljusmanchett. Höjd ca 50 cm.

Slitage. Bucklor på ena fotringen, ställvis mindre bucklor på stomme. Repor, fläckar.

Lähtöhinta
3 000 SEK