Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

Empire

(1810-1840)
Empire
(1810-1840)

TABURETTER, ett par, Karl Johan, 1800-talets första hälft.

Bonad björk, stoppad sits, intarsia dekor.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Ellen Key, Sundsholms Gård.

Lähtöhinta
2 000 SEK