KRYDDBURKAR MED STÄLL. Flintgods, Rörstrand.

5 burkar, träställ med 7 behållare, 2 mindre burkar med lock samt skopa i emalj medföljer. Stället L 78, brukar H 19.

Krackelerad glasyr, nagg och sprickor. Stället saknar en behållare.

Lähtöhinta
500 SEK