LJUSSTAKAR, 2st snarlika, sengustavianska, omkring 1800.

En i marmor resp alabaster, ljushållare med kedjor, löstagbara ljusmanschetter. Höjd 21,5 resp 22,5cm.

Slitage. Kedjor med lagningar. En med ljushållare senare monterad snett på skaft.Slitage. Nagg. Repor.

Lähtöhinta
3 000 SEK