502508

VAS, glas, jugend, tidigt 1900-tal, troligen Ryssland.

Grön glasmassa med förgylld handmålad dekor av växter. Höjd ca 35,5 cm.

Slitage. Fläckar, märken, repor. Mynningens kant med nersliten förgyllning.

Muut tiedot

Enligt uppgift från Ryssland.

Lähtöhinta
2 000 SEK