Art Déco

Art Déco

SKÄNK, art déco, 1900-talets första hälft.

Fanérad med bl.a. björk. Front med intarsia. Två lådor och ett fack med bakomliggande hyllplan. Skuren dekor i benställning. Bredd 113,5, djup 48,5, höjd 61 cm. Nyckel finns.

Slitage. Märken. Repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK