TAKLAMPA, Bo Notini, Glössner & Co, 1900-talets mitt. Höjd ca 56 cm.

Mässingsstomme med rund plafond av ofärgad glasmassa, innerkupa i bärnstensfärgat glas. Slipad dekor av blommor och bladverk. Fyra ljuspunkter. Signerad undertill Glössner Co Komp Notini.

Smärre slitage. Enstaka nagg, märken och repor på stomme. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
5 000 SEK