Bengt Edenfalk

(Ruotsi, 1924-2016)
Bengt Edenfalk
(Ruotsi, 1924-2016)

VAS, glas, "Thalatta" Bengt Edenfalk, Skruf, signerad.

Underfång i blå glasmassa. Dekor av fjärilar. Höjd 23,5 cm.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet