TEKANNA, silver, London 1904. Vikt ca 648 gram.

Oval form. På 4 kulfötter. Svängd hänkel av trä. Höjd 15. Längd 28 cm.

Bruksslitage. Hänkel med skada och slitage. Något skevt lock. Lockknopp defekt. Några bucklor.

Lähtöhinta
3 000 SEK