Ek. Skuren dekor av äpple. Skåpsdörr med blyglas. 3 öppna hyllplan. 3 hyllplan bakom dörr. Bredd 101. Djup 33. Höjd 168 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor och märken. Fläckar.