KISTBORD, allmoge, 1700/1800-tal.

Delvis bemålad furu. Rak form med ett skåp och en låda. Längd 177, bredd 77 och höjd 75 cm.

Slitage och skador. Kompletterade delar. Sprickor. Maskstungen. Färgbortfall. Avlutad skiva.

Lähtöhinta
5 000 SEK