LANTERNA, C.M Hammar, Göteborg, 1900-talets första hälft.

Koppar samt mässing med kupat glas. Höjd 52 cm.

Bruksslitage, bucklor, anlupen. Lagningar. Ej funktionstestad. Glas med nagg och inristat nummer.

Lähtöhinta
2 500 SEK