MATTA, orientalisk, 1900-talets fjärde kvartal, 260 x 146 cm.

Medaljong i blått och rosa mot rött fält. Benvit bård med stiliserat blomstermönster.

Bruksslitage, något ojämn form, smärre smuts.

Lähtöhinta
4 000 SEK