CITTRA, stränginstrument, John Bertels, Göteborg. 1900-talets början.

Rektangulär, med gångjärnsförsett lock. Lösa blad med ackordinstruktioner och liknande medföljer. Längd ca 101, bredd ca 61, höjd ca 85 cm.

Slitage, repor och nagg/ märken. Lagning. Ej funktionstestad samt ej fullständigt genomgången.

Lähtöhinta
2 000 SEK