BUTIKSINREDNING, 2 delar, 1900-talets första hälft.

Bemålat trä. Disk med monter, bredd 130, djup 55, höjd 86 cm. Disk med skjutskåp och överhylla, bredd 156, djup 50, höjd 202 cm.

Slitage, fläckar, färgbortfall, skador. Senare bakstycke, ett bakstycke med fukt/vattenskada, sprickor och stora flisor. Skjutdörrarna tröga/fast.

Lähtöhinta
3 000 SEK