FÅTÖLJER, ett par, "Skrindan", Kerstin Hörlin-Holmquist, OPE, Jönköping, 1900-talets andra hälft.

Blålackerat stativ. Djuphäftade sitt- och ryggplymåer klädda med Josef Franks "Manhattan".

Lätt bruksslitage. Tapetsörarbete utfört av fackman.

Lähtöhinta
12 000 SEK