APPLIQUER, ett par, Oscarianska, 1800-talets andra hälft.

Bronserad mässingstomme, fyra svängda ljusarmar behängda med olikformade prismor. Höjd 48 cm.

Slitage, senare bronsering, några prismor utbytta.

Lähtöhinta
2 000 SEK