Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

SOFFA, chippendale, 1900-talets första hälft.

3 sits. Rygg och armstöd i rotting. Organisk dekor med lejontassar i betsat trä. Brunt sammetstyg med blommigt motiv. L ca 193.

Slitage. Blekt tyg. Fläckar. Repor. Sprickor. Enstaka revor i kuddarna.

Lähtöhinta
2 000 SEK