KARMSTOL, "Sjuan", Arne Jacobsen, Fritz Hansen, 1950/60-tal.

Formpressad sits och armlän i ek med underrede i kromad metall. På metallkåpa märkt "FH, DENMARK".

Bruksslitage, ställvis hårdare. Mindre fläckar och rostangrepp.

Lähtöhinta
3 000 SEK