FRUKOSTSERVIS, porslin, 6 delar. Neapelliknande märke. 1900-tal.

Förgylld dekor av rovfågel, ströblommor. Bricka, diam 36,5, kanna med lock höjd 18 cm. Gräddkanna, sockerskål med lock, två koppar med fat.

Enstaka nagg, hårsprickor, slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK