SOFFBORD, "Minerva", Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen för France & Daverkosen, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Teak. Etagemodell, nedre skivan delvis i rotting. Runda nedåt avsmalnande ben. Längd ca 77 cm, bredd ca 77 cm, höjd ca 64 cm. Märkt undertill "Made in Denmark".

Slitage. Fläckar, märken, rispor.

Lähtöhinta
3 000 SEK