MATTA, semiantik, Isfahan, figural, ca 204 x 135 cm.

Ankarmedaljong på övermönstrad vit botten, polykromt floralt mönster. Röd huvudbård med polykromt växt- och fågelmönster.

Slitage, ställvis hårdare. Fransar/franskanter med hårt slitage. Äldre malskador.

Lähtöhinta
4 000 SEK