Märta Måås-Fjetterström

(Ruotsi, 1873-1941)
Märta Måås-Fjetterström
(Ruotsi, 1873-1941)

MATTA. "Dukater". Rölakan. Signerad MMF (Märta Måås-Fjetterström). Ca 327 X 227 cm.

Komponerad 1924. Tillverkad före 1942.

Slitage, ställvis hårt. Hål. Lagning. Ena franskanten med hårt slitage, den andra omgjord.

Lähtöhinta
8 000 SEK