SERVISDELAR, 24 delar, flintgods, "Tulpan", Calle Blomqvist, Gustavsberg, 1900-talets mitt.

6 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 6 entrétallrikar samt 6 assietter. Mattallrikarnas diameter 25 cm.

Glasyrslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK