SKÅP, möjligen Finn Juhl, Cado, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Fanerat i lövträ med beslag i kromad metall. Rak form, fack samt skjutdörrar med bakomliggande inredning, på sockel. Längd 91, bredd 48,5, höjd 60 cm.

Bruksslitage, mindre fläckar och skador. Inredning saknas delvis. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Muut tiedot

Se även 507061.

Lähtöhinta
1 500 SEK